Hustenie v pneumatikách

Hustenie pneumatík plynom
Viete prečo pneumatiky hustené bežným vzduchom po mesiaci stratia cca 0,1 – 0,3 baru? Pretože molekuly kyslíka vo vzduchu sú malé a postupne cez mikropóry gumy z pneumatiky unikajú.  Z tohto dôvodu sa používa secur pneu (inertný plyn). Je to zmes dusíka a argónu. Molekuly týchto plynov sú podstatne väčšie a tým pádom ich samovoľný únik trvá 4 – 5 x pomalšie. Hustením inertným plynom sa tlak v pneumatike nemení zvyčajne po dobu 5 – 7 mesiacov (prakticky celú sezónu). Keďže tlak v pneumatikách má veľmi zásadný vplyv na spotrebu PHM (poklesom tlaku sa zvyšuje valivý odpor pneumatiky), nahustenie pneumatík plynom priamo znižuje spotrebu PHM.

pneuservis

Nahustenie pneumatiky plynom SecurPneu Vám prináša komfort v podobe stabilného tlaku v pneumatike, takže nemusíte pneumatiku pravidelne dofukovať. Takisto predlžuje životnosť pneumatiky – pneumatika sa pri jazde neprehrieva a vďaka stabilnému tlaku nebudete jazdiť na podhustenej pneumatike.Tlak v pneumatikách má veľmi zásadný vplyv na spotrebu PHM  ( poklesom tlaku sa zvyšuje valivý odpor pneumatiky), nahustenie pneumatík plynom v pneuservise Dubnica priamo znižuje spotrebu PHM

hliníkové disky

Hustenie pneumatík inertným plynom
Viete prečo pneumatiky hustené bežným vzduchom po mesiaci stratia cca 0,1 – 0,3 baru? Pretože molekuly kyslíka vo vzduchu sú malé a postupne cez mikropóry  gumy z pneumatiky unikajú.  Z tohto dôvodu sa používa secur pneu ( inertný plyn). Je to zmes dusíka a argónu. Molekuly týchto plynov sú podstatne väčšie a tým pádom ich samovoľný únik trvá 4 – 5  x pomalšie. Hustením inertným plynom sa tlak v pneumatike nemení  zvyčajne po dobu 5 – 7 mesiacov ( prakticky celú sezónu) .
Keďže tlak v pneumatikách má veľmi zásadný vplyv na spotrebu PHM ( poklesom tlaku sa zvyšuje valivý odpor pneumatiky), nahustenie pneumatík plynom priamo znižuje spotrebu PHM.