Magnetoterapia

02.06.2021

Pozrite sa čo na magnetoterapiu prístrojom BIOMAG hovorí uznávaný český lekár MUDr. Peter Bednarčík, Csc.. Z úst lekára sa dozviete podrobnejšie výhody aj dôvody prečo sa rozhodnúť práve pre magnetoterapiu prístrojom Biomag.

Výhody 3D pulznej magnetoterapie Biomag

Ľudské telo obsahuje niekoľko miliárd živých buniek. Tieto bunky majú okolo seba jemný elektrický potenciál. Pulzové magnetické pole Biomag, ktoré preniká do hĺbky tela, ovplyvňuje tento elektrický potenciál buniek a stimuluje bunky k činnosti. 3D pulzná magnetorapia Biomag vytvára optimálne podmienky na urýchlenie hojenia, tlmenie bolesti a celkovú regeneráciu organizmu.

Biologické zmeny v tkanivách vznikajúce pôsobením nízkofrekvenčného pulzového magnetického poľa (magnetoterapia) je možné kladne využiť u celého radu zdravotných problémov. Účinky je možné zhrnúť do šiestich základných liečebných skupín a efektov:

  • protibolestivý (analgetický)
  • myorelaxačný (uvoľňujúci spazmy)
  • protiopuchový (protiedémový)
  • vazodilatačný (rozširujúci krvné riečisko)
  • detoxikačný (odbúravanie škodlivín) a urýchľujúci látkovú výmenu
  • hojivý a regeneračný, protizápalový, protireumatický


Vysoký krvný tlak (hypertenzia)

Vysoký krvný tlak (hypertenzia) je civilizačná choroba, ktorá sa podieľa na rozvoji celého radu ďalších zdravotných ťažkostí. Príčinou vysokého krvného tlaku je kombinácia rôznych vnútorných a vonkajších vplyvov. Na Slovensku je okolo pol milióna hypertonikov.

Využitie magnetoterapia Biomag pri vysokom krvnom tlaku

Pri vysokom krvnom tlaku (hypertenzii) môže byť súčasťou komplexnej starostlivosti aj aplikácia nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag, kde sa využíva hlavne vazodilatačný efekt a celkovo hojivý regeneračný efekt. Celková harmonizácia obehového systému po aplikáciách magnetoterapie pomáha znížiť vysoký krvný tlak.


Kŕčové žily (varixy dolných končatín) sú v podstate rozšírené a vinuté podkožné a kožné žily, ktoré sa najčastejšie vyskytujú práve na nohách v dôsledku spätného toku krvi nedomykavými žilnými chlopňami. Kŕčové žily vedú k stagnácii odkysličenej krvi a kyslých metabolitov v tkanivách končatiny a výsledkom sú ischemické zmeny končatín, zvýšené riziko zápalových zmien a tvorba kožných defektov.

Využitie magnetoterapie Biomag na liečbu kŕčových žíl

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag je využiteľná počas liečebného procesu a aj ako súčasť prevencie novotvorby varixov po liečbe. Postupujeme rovnako ako pri bercových vredoch u diabetikov. Diabetickej nohe aj žilovým varixom prospieva vazodilatačný efekt magnetoterapie na prekapiláry a kapiláry a protizápalový účinok. Zlepšenie mikrocirkulácie okysličuje tkanivá a vyplavuje metabolity. Zlepšuje sa tonus žilového riečiska a žilový návrat. Zlepšenie sa prejaví na vzhľade končatiny - mizne opuch a zmenšujú sa veľké klenuté varixy.

Váš text začína práve tu. Kliknite sem a môžete začať písať. Quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et.

Consequatur vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur at vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti.