Peniaze ako nástroj moci

Šaty robia človeka vraveli babky niekedy. Drahý odev aj niekedy vytváral prvý dojem a vzbudzoval úctu a rešpekt.

peníze

  • Mám pocit ale, že dnes je to vypuklejšie. Máš peniaze- máš skrátka všetko. Môžeš si kúpiť verejnú mienku. Nie je nikto ľahšie“ kúpiteľný“ ako zle platený pisálek miestneho plátku. Stačí pár skvelých článkov o dobrých úmysloch o účasti na charitatívnych akciách a stádo uverí všetkému.

Nie všetko čo sa píše v dennej tlači je ale naozaj pravdou. Novinári v snahe za senzáciou napíšu podľa nemenovaného zdroja kde akú hlúposť.
Stačí mať skrátka peniaze, výzor dobráka a vlastniť printové médium a k moci sa dostane ten kto chce.
A načo ? No preto, aby získal ďalšie peniaze a pomocou nich dokázal získať väčšiu moc.
Ak je pravdou, že desať ľudí sveta má vraj taký kapitál ako polovica sveta, tak sa veruže niet čo diviť.

  • Ovládajú podniky, vlastnia banky a nadnárodné spoločnosti. Určujú možno aj to kedy príde kríza a ktoré odvetvie, alebo krajinu postihne najviac.

Majú možno v rukách aj životy ľudí. Určujú možno, kde sa aký konflikt vo svete vyvolá a aká zbraň sa trebárs vyskúša.
Možno tomu tak ale nie je. Možno ale áno a títo ľudia hýbu svetom,
Peniaze majú moc. Nič s tým nenarobíme. S holým zadkom možno neovplyvníme milióny ľudí, zopár sympatizantov ale asi hej.
Bez peňazí to ale naozaj nefunguje. Bez peňazí nekúpite fabriku, nezamestnáte ďalších ľudí, ktorí vám budú vďační a budú ochotní pre vás hocičo urobiť. Bez peňazí sa neobjavíte v Smotánke a nikto z vás veru neurobí celebritu.

obnos

  • No nie je všetko hádam také čierne ako sa javí. Neukláňame sa iba tým, ktorým vo vrecku šuštia peniaze. Svetlo výnimkou je Kryštálové krídlo,kde sú ocenení ľudia aj z oblasti vedy, umenia, športu.

Bodaj by toho bolo viac, keď si všimneme človeka, ktorý tvrdo pracuje so záujmom na niečom celý život. Bez ohľadu na nepohodlie a možno aj na nedostatok peňazí. Nech „živej vody“, ktorú do našich mŕtvych duší vlievajú je čo najviac.