Spoločenské ostrovy

Le Meridien, Bora Bora Ostrov Bora Bora sa obísť nedá. Ľudia totiž vravia, že je to najkrajší ostrov sveta. Majú ho na svedomí dve vyhasnuté sopky, ktoré sú najvyššími bodmi ostrova. Ich čiastočne poklesnuté úpätia sú obklopené koralovými útesmi a vytvárajú tak prekrásny mega bazén s bielymi piesočnatými plážami lemovanými rôznymi druhmi paliem a nástojčivo tyrkysovou vodou. Takýto vydarený prírodný projekt nemohol ostať nepovšimnutý. A tak na hriešne krásnych koralových ostrovčekoch vyrástli hriešne luxusné rekreačné rezorty. Na jednom z nich sa rozvetvuje aj rozsiahle mólo strediska Le Meridien, ktoré spája s pevnou zemou 85 vodných bungalovov. Všetky chalúpky z vodnej dedinky s piatimi hviezdičkami spĺňajú predstavy našinca o exotike a komforte. Priestranná spálňa, kúpeľňa a terasa sú doplnené obývačkou so sklenou podlahou, cez ktorú môžu jej obyvatelia pozorovať podmorský svet vždy, keď na to majú chuť.

bora bora.jpg

Orientačná cena za jednu nocje 228 eurza osobu Maldivy
Soneva Gili Resort & Spa
Ďalším územím, na ktorom sa hotelom na vode utešene darí, je súostrovie blízko juhozápadného brehu Indie. Z takmer 1 200 koralových ostrovčekov je obývaných len 205 a ani jeden z nich nepresahuje nadmorskú výšku 9 metrov. To je možno tiež jeden z dôvodov, prečo sú tu domčeky na nožičkách také obľúbené. Maldivy sú krajinou atolových prstencov. Uprostred každého je lagúna s koralovým útesom. Priezračná voda a tisíce podmorských živočíchov (prevažne neškodných) sú zárukou kvalitného potápačského zážitku. Rezort Soneva Gili však ponúka aj veľa iných lahôdok. Napokon, od úctyhodného počtu päť a pol hviezdičky sa to aj očakáva. Je prvým strediskom, kde sú nad vodou lagúny umiestnené všetky hotelové izby. Býva sa tu v drevených vilkách s veľkorysým vybavením a prísne sa dbá na súkromie. Domčeky sú od seba vzdialené minimálne 20 metrov a sú prístupné z móla alebo z vlastného člna. Okrem tradičných letných športov sa tu môžu návštevníci oddať regenerácii tela, tváre a duše. Aj sem totiž zavial z Indie dych ajurvédy, a tak storaké masáže, zábaly a konzultácie prebiehajú podľa pravidiel orientálnej medicíny.

maledivy.jpg

Club Bali Hai, Moorea
Nenechajte sa popliesť názvom destinácie – tento rezort neleží na Bali, ale na ostrovčeku Moorea v súostroví vo francúzskej Polynézii. Od bájneho Tahiti čoby kameňom dohodil. Prvé „over-water“ hotelové izby na svete vznikli práve tu, v srdci Cookovho zálivu. V šesťdesiatych rokoch sa trom Američanom zdala tichá priezračná voda zátoky pod vulkanickou horou Moua Roa a ananásovými plantážami ideálna na rozšírenie rekreačného strediska priamo do lagúny. Bol to dobrý nápad. Zátoka ponúka žiarivo biely piesok a idylické podmienky na plávanie, šnorchlovanie i jazdu na kajakoch. V programe nechýbajú priateľské delfíny zdraviace turistov na lodiach, gurmánske špeciality à la Tahiti ani dlhovlasé polynézske tanečnice s kvetmi vo vlasoch. To už dnes v Polynézii síce nájdete na každom kroku, ale klubu Bali Hai Moorea navždy ostane prívlastok „prvý“.